ارسال پیام به فوروم ایرانیان

dai
حسن داعی نویسنده و پژوهشگر مسائل ایران است که مقالات و گزارشات خود را به زبان انگلیسی و فارسی به چاپ میرساند. متولد تهران و تحصیلکرده دانشگاه پلی تکنیک تهران است. او از فعالین دانشجوئی قبل و بعد از انقلات در این دانشگاه بود.
با شروع سرکوب و کشتار مخالفان در آغاز دهه شصت، حسن داعی نیز از کشور خارج و به فرانسه رفت. در دهه هشتاد و نود میلادی، فعالیت خود در اروپا را روی دفاع از حقوق بشر و گزارش به نماینده ویژه سازمان ملل متمرکز کرده بود.
در سال 2001 به آمریکا مهاجرت کرد و به تحقیق در مورد روابط ایران و آمریکا پرداخت. از سال 2005، مطالعات خود در مورد لابی های طرفدار جمهوری اسلامی در آمریکا را شروع و اولین گزارشات خود در این زمینه را از سال 2007 آغاز نمود.
در سال 2008، سازمان نایاک به رهبری تریتا پارسی که در نوشته های داعی بعنوان لابی طرفدار رژیم ایران معرفی میشود، با حمایت محافل طرفدار مماشات در آمریکا، از حسن داعی به دادگاه فدرال شکایت کرد و وی را به دروغگوئی و اتهام زنی به این سازمان متهم نمود. پس از 4 سال و نیم پروسه قانونی، سازمان نایاک در دادگاه شکست خورد و قاضی دادگاه آنان را به دلیل تقلب و دروغگوئی به پرداخت بخش مهمی از هزینه های حقوقی حسن داعی محکوم کرد.
در این چهار سال و نیم، شکایت نایاک از حسن داعی انعکاس وسیعی در رسانه های آمریکا داشت و اسناد داخلی این سازمان که در پروسه قضائی افشاء شده بود، در روزنامه های مهم منجمله واشنگتن تایمز منتشر شد و به آشنائی عمومی در مورد فعالیت های لابی رژیم ایران در آمریکا کمک کرد. @IranianForum
abdi
عبدی هزار خانی پس از فارغ‌التحصیل شدن از مدرسه عالی تلویزیون و سینما در ایران، در همانجا مشغول به کار شد. پس از انقلاب، او در ارتباط با بسیاری از فعالین و روشنفکران مطرح در ایران به وارد کردن، نشر و پخش فیلمهای متفاوت پرداخت.
هزارخانی در جریان انقلاب فرهنگی از کار اخراج و سپس توسط دستگاه سرکوبگر حکومت دستگیر و به زندان محکوم شد. او پس از آزادی بلافاصله از کشور خارج شد و در زمینه های گوناگون هنری و سیاسی به فعالیت مشغول شد. عبدی هزارخانی در حال حاضر مقیم کشور کانادا است.@abdihezarkhani
kazem
دکتر کاظم موسوی، مسئول وبسایت آلمانی (ایران اپیزمنت مانیتور،) فارغ التحصیل دانشگاه فنی تی یو برلین در رشته مهندسی مدنی و دارای مدرک دکترا در رشته محیط زیست با با تز تخصصی در زمینه دفع زباله‌های شهری است. وی تاکنون مقالات و گزارشات متعددی در زمینه بحران زیست محیطی در ایران منتشر کرده است.
دکتر موسوی طی سالهای اخیر در امر افشای شبکه وابسته مرتبط با جمهوری اسلامی و مراکز اسلامی در آلمان بسیار کوشا بوده و به همین خاطر رژیم بارها از طریق ایادی خود در آلمان او را تحت فشارهای حقوقی قرار داده و به دادگاه کشانده است.
گزارشات و فعالیتهای دکتر موسوی بارها منجر به لغو برگزاری کنفرانسهای اقتصادی که از سوی تهران مورد پشتیانی قرار می گرفت، شده است. او از فعالین اصلی مقابله با مراسم قدس است که همه ساله توسط شبکه وابسته به رژیم در شهر برلین برگزار می شود.
فعالیتهای دکتر موسوی به حدی باعث خشم رژیم شده است که مرتبا از سوی مطبوعات حکومتی مورد هجوم قرار می گیرد. از دکتر موسوی به کرات برای سخنرانی در محافل حقوق بشری و محیط زیستی دعوت بعمل آمده است. دکتر موسوی در برنامه سیاسی پربننده تلوزیونی برلین دیرکت، از وزیر خارجه آلمان درخواست کرد که موضوع حقوق بشر را قربانی منافع اقتصادی نکند. @KazemDr
kaboli
کیوان کابلی با سابقه بیش از 40 سال فعالیت در زمینه های سیاسی و اجتماعی با تمرکز بر روی محیط زیست، صلح، اقتصاد جهان سوم، و سیاست در خاور میانه در اوایل دهه 60 از ایران مهاجرت کرد و اکنون ساکن ایالت کالیفرنیا در آمریکاست. پس از خروج از ایران، وی علاوه بر فعالیتهای گوناگون سیاسی، در تابستان سال 1378 به همراه تنی چند از فعالین سیاسی و زیست محیطی حزب سبزهای ایران را بنیان گذاشت.
تاکنون مقالات و گزارشات مختلفی در زمینه های یاد شده از کابلی در روزنامه ها، مجلات و سایت های اینترنتی منتشر شده است. وی همچنین برنامه های تلویزیونی گوناگونی در زمینه های زیست محیطی و سیاسی تهیه کرده است. “نگاه سبز” از جمله گزارشات تصویری بود که در سال 1385 یکساعت در هفته و بمدت یکسال از طریق ماهواره برای ایران پخش می شد.
تاکنون چندین رمان، داستان و فیلمنامه توسط کابلی به دو زبان (انگلیسی) و (فارسی) منتشر شده است.
کیوان کابلی دارای لیسانس اقتصاد و فوق لیسانس نرم افزار از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا است. @GetToSource